Kam chcete nainstalovat Red Hat Linux?
Poznámka: Pokud provádíte Instalaci bez vytváření oddílů, musíte určit nějaký existující DOS/Windows oddíl jako kořen (označuje se jako /). Klikněte na oddíl s FAT, pokud chcete provést tento typ instalace. Pak stiskněte tlačítko Edit a přiřaďte vybranému oddílu přípojné místo (mount point) / (kořenový oddíl). Pak stiskněte Ok. Po potvrzení této volby budete muset ještě vybrat odkládací prostor pro Váš systém (swap space).
Detailní instrukce naleznete v kapitole Installing Without Partitioning (Instalace bez dělení disku) v knize Red Hat Linux Installation Guide.
Pokud nevíte, jak vytvořit oddíly na Vašem systému, přečtěte si prosím příslušnou kapitolu v Red Hat Linux Installation Guide nebo v Red Hat Linux Reference Guide.
Pokud jste provedli dělení na oddíly programem fdisk, musíte zde určit mount pointy (místa připojení) pro Vaše oddíly. K tomu slouží tlačítko Edit, když zvýrazníte příslušný oddíl.
Pokud chcete použít Disk Druid, musíte také určit místa připojení pro oddíly. Můžete zde vytvořit i smazat jednotlivé oddíly.
V horní části obrazovky jsou uvedeny všechny rozpoznané oddíly. Pro každý oddíl je zde pět položek:
Mount Point: Toto políčko obsahuje informaci o tom, do kterého adresáře bude oddíl připojen při běhu Red Hat Linux. Pokud oddíl existuje, ale je označen jako 'not set' (nenastavený), musíte uvést místo přípojení. Můžete kliknou na tlačítko Edit (úpravy) nebo provést dvojklik na příslušném oddílu. Alespoň jeden oddíl musí být označen jako kořenový (místo připojení bude /).
Device: Zde se zobrazuje jméno zařízení, na kterém je umístěn daný oddíl (například hda2 je druhý oddíl na prvním disku Vašeho primárního IDE rozhraní).
Requested: Ukazuje, kolik místa je na oddílu k dispozici. Pokud chcete změnit velikost oddílu, musíte jej smazat a znovu vytvořit v požadované velikosti. K tomu použijte tlačítko Add.
Actual: Zobrazuje, kolik místa oddíl zabírá.
Type: Zde najdete typ oddílu (například 'Linux Native' nebo 'DOS').
Pokud si budete prohlížet seznam oddílů můžete spatřit červené hlášení Unallocated Requested Partition (nealokovaný požadovaný oddíl). Důvodem je nedostatek místa pro požadovaný oddíl na disku.
Nápravu zjednáte tak, že přesunete oddíl na disk, na kterém je k dispozici požadované místo, změníte velikost oddílu nebo tento oddíl smažete. Všechny změny můžete provádět tlačítkem Edit nebo dvojklikem na příslušné oddíly.
Střední řada tlačítek ovládá nástroj na oddíly. Oddíl můžete přidat, změnit nebo smazat. Dále jsou zde tlačítka, kterými můžete uložit provedené změny nebo bez uložení změn tento nástroj ukončit.
Add: Slouží k přidávání nových oddílů. Pokud jej zvolíte, objeví se okno s položkami, které musíte vyplnit (přípojné místo, velikost, typ).
Edit: Slouží ke změně přípojného místa aktuálního oddílu.
Delete: Slouží ke smazání oddílu. Po zvolení se objeví okno, ve kterém musíte potvrdit svůj záměr.
Reset: Slouží ke zrušení všech změn, které jste provedli.
Make RAID Device: Použijte JEN v případě, pokud již máte s RAID nějaké zkušenosti a chcete vytvořit RAID zařízení. Pokud zkušenosti nemáte, přečtěte si dokumentaci v referenční příručce Red Hat Linux Reference Guide, která je i na tomto CD.
V této části si zobrazíte konfiguraci vašich disků (to znamená pouze přehled). Najdete zde tyto položky:
Drive: Políčko zobrazuje jméno zařízení (např. 'hda' nebo 'hdb').
Geom [C/H/S]: zobrazuje geometrii disku, tj. počet cylindrů, hlav a sektorů disku.
Total: Celkové dostupné místo na disku.
Free: Zobrazuje, kolik místa na disku je ještě volného.
Used: Zobrazuje, kolik místa již zabírají nadefinované oddíly (v MB a procentech).